Loading...

Hledáte podlahu pod pergolu? Dejte šanci betonu

Posezení pod pergolou dokáže velmi zpříjemnit pobyt na zahradě. Při konstrukci pergoly je však nutné vybrat si správné materiály. Platí to i pro dlažbu. Proč se vyplatí dlažba betonová?

Základní vlastnosti betonové dlažby

Betonová dlažba pod pergoly a terasy je přizpůsobená pro použití v exteriéru. Charakterizuje ji proto zejména vysoká odolnost a dlouhá životnost. Dlažba se nikterak nedeformuje a je vhodná i pro vysoké zatížení, proto se ostatně používá nejen pro plochy pochozí, ale i pojezdové.

Betonová dlažba je mrazuvzdorná, schopná odolat výrazným teplotním výkyvům a působení povětrnostních vlivů. Také je mimořádně pevná, nenasákavá a odolná vůči expozici chemikáliemi. Rovněž je pro betonovou dlažbu typická otěruvzdornost. Navíc vyniká svými protiskluzovými vlastnostmi a beton má rovněž velmi dobrou paropropustnost.

Další charakteristickou vlastností je i její nenáročnost a snadná údržba. Běžně stačí dlažbu oplachovat proudem vody.

Jestliže si zvolíme typ, který je již z výroby ošetřen impregnací, nebudeme mít problém ani s případným udržením barevné stálosti výrobku. Některé běžné látky, jimž je dlažba vystavena, mohou mít v tomto směru značně negativní vliv. Platí to kupříkladu pro pyl z rostlin či mokré listí.

Betonová dlažba má navíc značnou výhodu i v rozebiratelnosti. A to ať již použijete tu tradiční či zvolíte zámkový systém. To je možné efektivně využít i v případě, že je dlažba z nějakého důvodu poškozená. Lze ji totiž takto snadno opravit.

Podobně nenáročná je i pokládka betonové dlažby. Pro tento druh dlažby se většinou jakožto nejvhodnější doporučuje pokládka do štěrkového lože či na terče. Zámkové provedení mnozí zruční domácí kutilové zvládnou položit i svépomocí.

Beton jako moderní a levný materiál

Předsudkem je navíc vžitá představa, že betonová dlažba nedokáže nabídnout designovou rozmanitost. Beton v moderním pojetí zvládne vyhovět představám i těch nejnáročnějších zákazníků.

Rozhodně tak není nutné se obávat, že beton vyvolává vjem materiálu poněkud studeného a vhodného nejvýše do průmyslových prostor. Velmi útulně a přirozeně působí například dlažba s tzv. ostařeným povrchem.

Ta zdařile imituje vzhled přírodního kamene. Je proto vhodnou volbou pro všechny, kterým beton ve svém původním pojetí nevyhovuje a zároveň důkazem, je tento materiál je mimořádně rozmanitý. Dovoluje však všechny vlastnosti původní betonové dlažby.

Posledním důvodem, proč se stále větší počet lidí rozhoduje pro pořízení betonové dlažby, je také nízká pořizovací cena ve srovnání s jinými typy.

Rozmanitý výběr několika typů betonové dlažby (zatravňovací, zámková, skladebná či velkoformátová) naleznete v segmentu značky BEST, tradičního českého dodavatele betonových prvků.

Redakce

6 thoughts on “Hledáte podlahu pod pergolu? Dejte šanci betonu”

  1. Next time I read a blog, I hope that it does not fail me just as much as this particular one. After all, Yes, it was my choice to read through, but I genuinely believed you would have something useful to say. All I hear is a bunch of complaining about something that you could fix if you were not too busy looking for attention. Wilfredo Budd

  2. Shelly Playboy köşkünden atılana dek dertsiz, kaygısız bir hayat yaşamaktadır. Hiçbir gidecek yeri olmayan Shelly’nin kaderi onu kız öğrenci birliği olan Zeta Alpha Zeta’ya sürükler. Ancak bu asosyal kızlar sözleşmeyi imzamazlarsa evlerini düzenbaz Phi Iota Mu grubuna kaptıracaklardır. Kızlar, evi kaybetmemek için de erkekler ve makyaj hakkında usta olan Shelly’e bel bağlarlar. Aynı zamanda Alpha Zeta grubu Shelly’e kişiliğini geliştirmek adına yardım ederler. Bu kombinasyon kızları rol yapmak, taklit etmekten uzaklaştırıp kendi kişikliklerini kazanmalarını sağlar. Titus Beiley

  3. 4400 yıl boyunca insan eli değmemiş bir mezarı gün ışığına çıkaran Mısırlı arkeologlar, bu olağanüstü keşfin geçmişine ait gizemleri çözmeye çalışır.Belgesel Eski Krallık rahibi Wahtye’nin 4400 yıl boyunca insan eli değmemiş mezarının şifrelerinin çözülme sürecini aktarıyor. Kazı çalışmaları sonucunda ulaşılan beş lahdin şaşırtıcı bir antik gizemin ortaya çıkarılmasına yaptığı katkı da ele alınıyor. İzleyicileri binlerce yıl öncesinde bir yolculuğa çıkaran film, bir adam ve ailesinin hem yaşamına hem de ölümüne eşi benzeri olmayan bir bakış sunuyor.Mezar son derece iyi durumda olmasıyla dikkat çekerken heyecan burada bulunan kalıtlarla doruk noktasına ulaşıyor. Arkeologlar rahibin ve ailesinin eşyalarını, mezarlarında bulunan nesneleri ve mumyalarını gün ışığına çıkarmanın yanı sıra, elde edecekleri bilgilerle Eski Krallık tarihinin o dönemine dair şimdiye kadar bildiklerimizi değiştirmeyi hedefliyor. Sakkaranın Sırları izle, Secrets of the Saqqara Tomb izle Eliseo Houlton

  4. Rock konserlerinin yapıldığı bir adada yayılmaya başlayan bir vürüsün insanları öldürmesini anlatıyor film. Karantinaya alınan adada insanların yaşadıkları ve virüsü yok etmeye çalışanların durumları konu ediliyor… Val Bottaro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.