Loading...

Řídnoucí obočí trápí stále více žen. Permanentní make-up obočí jim pomáhá

Světlé a řídnoucí obočí trápí mnoho žen nejen ve starším věku. Počty případů vypadávání vlasů a obočí se zvyšují a s tím i potřeba si chybějící chloupky a vlasy nějak nahradit. Permanentní make-up obočí je jednou z cest, kterou si můžeme navrátit nejen obočí, ale především sebevědomí.

Kdy je čas na permanentní make-up obočí?

Podle výzkumu netrápí alopecie (tedy ztráta vlasů) jen muže, ale v hojné míře i ženy. Ty začínají plešatět už mezi 25. a 35. rokem. V Česku je to případ zhruba třetiny žen. Ztráta obočí ale nemusí být spojená jen s alopecií. Často ji způsobuje i chemoterapie a jiné hormonální změny.

V té chvíli přichází na řadu permanentní make-up. Mnoha ženám už pomohl navrátit sebevědomí a chuť se ukázat poté, co přišly o vlastní obočí. To je totiž naprosto zásadní pro výraz tváře. Podtrhuje barvu a tvar očí a nechává je vyniknout. Bez obočí se to vše ztrácí a my můžeme vypadat unavené a starší.

Permanentní make-up ale využívají i jiné ženy, které si přejí ušetřit čas, nebaví je každodenní líčení a přejí si vypadat dokonale, i když chodí nenalíčené. Oceňují to například sportovkyně a dámy, které jsou zvyklé se silně líčit.

Co nás čeká před a po zákroku

Ničím z toho ale nemusíme procházet, pokud se rozhodneme pro permanentní make-up obočí. Díky inovativním metodám nejde vytetované obočí rozeznat od toho přirozeného. Můžeme si nechat vytetovat 3D efekt nebo pudrový efekt. Zatímco první metoda vytvoří každý chloupek zvlášť a dodá obočí dojem plastičnosti, druhý způsob vykouzlí obočí, které vypadá jako nalíčené stíny.

Jakmile si vybereme dobré studio, nejdříve přijdeme na konzultaci. Během té specialistka (tzv. make-up artistka) navrhne tvar a barvu obočí. Zákrok netrvá déle než hodinu podle toho, jakou metodu zvolíme.

Nejnáročnější je následné hojení. To probíhá dalších asi deset dní a během této doby nás může obočí svědit a svádět k poškrábání. Tomu ovšem nesmíme podlehnout, protože hrozí, že si strhneme stroupky a poškodíme barvu. Obočí také nesmíme namáčet. Omezit musíme i líčení. Je proto rozumné jít na zákrok v době, kdy nás nečekají žádné důležité události.

Záleží na nás, jestli bude zákrok bolet

Make-up artistka implementuje pigment do hloubky maximálně jednoho milimetru pod kůži. To znamená, že nejde o trvalý efekt, jakého dosáhneme u běžného tetování. Permanentní obočí se po čase vstřebá a je potřeba ho obnovit. Doba, než k tomu dojde, je individuální. Záleží na rychlosti našeho metabolismu i mastnotě pokožky. Většinou vytrácení barvy začíná kolem třetího roku.

Ačkoliv některé ženy popisují zákrok jako nepříjemný, výrazné bolesti se bát nemusíme. Specialistka totiž oblast znecitliví krémem. Abychom předešly silnějšímu krvácení, doporučuje se vyhýbat před procedurou přípravkům, které ředí krev. Jde o kávu, černý čaj, alkohol, kořeněná jídla a některé léky.

Máme se čeho bát?

Procedura sama o sobě nebezpečná a náročná není. Jde jen o to najít si dobrou make-up artistku, která bude mít dostatek zkušeností. V opačném případě hrozí, že bude obočí vypadat nepřirozeně, zvolí nevhodnou barvu nebo pigment aplikuje příliš do hloubky. Zbavit se takového obočí je složité a muselo by se odstranit laserem.

Dobré studio si ověříme podle počtu spokojených klientek a pozitivních hodnocení. Nejlepší je vidět výsledek make-up artistky naživo. Rozhodně se neřídíme podle ceny. Příliš levná procedura by nás také mohla přijít dost draho. Běžně se cena pohybuje kolem pěti tisíc.

Trápí vás řídké nebo světlé obočí? Jak to řešíte vy?

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.