Loading...

Otázky a odpovědi o výběru správného dřezu

Vybíráte dřez? Pak si asi kladete některé z následujících otázek. Protože jsem si svůj blog založila hlavně proto, abych pomohla ostatním spotřebitelům orientovat se na trhu s kuchyňskými spotřebiči, položila jsem je za vás odborníkům a přináším vám odpovědi, které vám výběr usnadní. 

S jakou částkou mám počítat, když si chci pořídit nový dřez do kuchyně?

No tak to je velmi široká otázka, protože dřezů je nepřeberné množství a existují různé druhy i velikosti. Obecně platí, že nejlevnější variantou jsou dřezy nerezové – ty pořídíte od 1 000 do 10 000 Kč. Dražší jsou pak dřezy granitové a nejdražší potom keramické; granitové pořídíte v rozmezí od 4 000 do 16 000 Kč, keramické pak od 8 000 do 30 000 Kč. To vše jsou samozřejmě jen informační ceny, které se mohou u jednotlivých výrobců i prodejců lišit, a také záleží na provedení a doplňcích, které si budete chtít dokoupit.

Jaký dřez se hodí do kuchyně v rustikálním stylu?

Do kuchyně v rustikálním stylu bych jednoznačně volila keramický dřez, a to v barevném provedení, které se vám líbí. Jako druhou variantu vidím granitový dřez, ale to pouze za předpokladu, že se vám barevné odstíny, které jsou na trhu, hodí ke stylu kuchyně. To, jestli je vaše kuchyně skutečně rustikální, si můžete ověřit zde.

Jaký dřez si mám koupit do moderní, ale malé kuchyně?

Do malé kuchyně volte jednodřez nebo rohový dřez, který šetří místo na pracovní ploše. Potřebujete-li zároveň šetřit i finance, pořiďte si nerezový dřez, který nároky malé kuchyně bohatě uspokojí. Jinak, protože píšete, že vaše kuchyň je moderní, tak pokud nepotřebujete příliš šetřit na penězích, zvolte raději dřez granitový nebo keramický, a to samozřejmě v barevném odstínu, který bude ladit s ostatním vybavením.

Potřebuji dřez, který dlouho vydrží – jaký mám zvolit?

Nejdelší životnost mají jednoznačně keramické a granitové dřezy. O nerezové se musíte mnohem více starat, aby vám vydržely tak dlouho. Keramické dřezy navíc snesou i vysoké teploty, takže do nich můžete bez obav vylévat vodu z uvařených brambor či špaget. Jak keramické, tak granitové dřezy snesou většinu dostupných čisticích prostředků a jsou odolné vůči působení slunce.

Jsem zvyklá vylévat do dřezu horkou vodu z brambor a špaget. Jaký dřez to vydrží?

Nejvyšší teplotu vydrží keramický dřez, protože je při výrobě vypalován při 1200 °C. Samozřejmě ale i kvalitní granitové a nerezové dřezy by měly obvyklou horkou vodu, jako je např. z vaření brambor či špaget, bez úhony vydržet. Na konkrétní dřez se ptejte raději přímo u prodejce.

Mám atypickou linku, seženu do ní dřez?

Samozřejmě, dnes již seženete dřez prakticky jakýkoliv. Do atypické linky se hodí rohový dřez, který vám zároveň ušetří místo a přitom je na něm dostatek plochy na odkapávač či nádobku se saponátem. Stejně tak seženete dřez kulatý, oválný či obdélníkový. Tyto varianty jsou téměř vždy dostupné v nerez variantě, u keramických a granitových dřezů si budete muset vystačit s hranatým či kulatým tvarem (zatím). Vyzkoušejte i multifunkční dřezy, o kterých se více dočtete zde.

Chtěla bych nějaký barevný dřez – je to možné?

Ano, i to je dnes možné. Do různých odstínů jsou laděné granitové dřezy, ty však vycházejí z přirozené barevnosti žuly a bývají jen nepatrně dobarvované. Ještě více odstínů je však možné docílit u keramických dřezů – zde je škála prakticky neomezená. Takže i dřez se může stát designovým doplňkem, ke kterému lze doladit i nábytek a další detaily, s čímž pomůže třeba https://lador.cz/.  

Doufám, že vám moje odpovědi pomohly a že už jste teď o mnoho moudřejší.

Máte ještě další otázky? Napište mi a já vám zase v příštím článku přinesu odpovědi.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *