Loading...

Kde hledat sídlo pro firmu, chcete-li mít na vizitce některou z pražských adres? A věděli jste, že je v naší metropoli už registrováno na 40 % tuzemských podnikatelů?

Jak najít sídlo pro firmu, jestliže jste se rozhodli váš byznys oficiálně přestěhovat do Prahy? Pokud máte to štěstí a v naší metropoli vlastníte nějakou vhodnou nemovitost, není zřejmě co řešit. Není-li tomu tak a jste nuceni hledat něco k pronajmutí, mohou vás od vašeho záměru odradit vysoké částky, které jsou zde požadovány za kancelářské prostory i za provozovny nejrůznějšího typu, do nichž by se dalo sídlo vaší firmy umístit. Měli byste však vědět, že je tu ještě jedna cesta a to zcela legitimní a navíc pohodlná a levná. Nic vás nenapadá? A slyšeli jste už o virtuálních kancelářích a o tom, jak vám mohou byznys v mnoha ohledech usnadnit? Ne? Tak se na ně pojďme podívat hezky zblízka.

Sídlo pro firmu můžete v Praze získat i s poloprázdnou peněženkou

Pokud jste snad měli obavy, že snaze o přesun vaší společnosti do hlavního města bude stát v cestě především finanční náročnost celé věci, dnes zjistíte, že to byl zřejmě omyl. I v takovém případě, že prozatím nedisponujete větším kapitálem, který by vám umožnil nějaké sídlo pro vaši firmu v metropoli zakoupit či alespoň pronajmout, lze váš záměr realizovat celkem snadno, rychle a za vynaložení minimálních finančních částek. Stačí se obrátit na některého z poskytovatelů tzv. virtuálních kanceláří. A právě o jejich službách si za chvíli řekneme trochu víc.

Naše metropole je pro byznys jako stvořená

Naše metropole je velice atraktivním místem k životu i k podnikání a tak možná nikoho příliš nepřekvapí, že jsou v ní oficiálně registrovány cca dvě pětiny tuzemských firem (příkladem uveďme firmu Inity) a ani fakt, že jste se k takovému kroku rozhodli také. Solidní infrastruktura, nepřeberné množství obchodních příležitostí, kvanta potenciálních zákazníků a v neposlední řadě i určitý nádech prestiže, který bude vaši společnost provázet od okamžiku, kdy si zřídíte oficiální sídlo v některé z lukrativních pražských lokalit. To vše jistě stojí za pokus.

Virtuální kancelář už za 100 korun měsíčně

Za stovku? Vypadá to na první pohled možná neuvěřitelně, ale i to je možné. Virtuální sídlo v Praze lze skutečně pořídit už za 100 korun měsíčního poplatku. Nicméně za takovou částku nemůžete obvykle očekávat nic mimořádného. Dostane se vám zřejmě jen nezbytného registračního čísla a na další, a to velmi důležité věci, můžete nejspíš zapomenout. Abyste si udělali lepší představu o tom, co po poskytovateli takového sídla chtít, aby se vám ve výsledku dostalo solidního podnikatelského zázemí, připravili jsme pro vás stručný seznam toho nejpodstatnějšího.

„Dobrá adresa“, spolehlivá recepční a zasedací místnost

Co byste tedy po poskytovateli vašeho virtuálního firemního sídla měli požadovat, aby váš byznys neutrpěl nějakou újmu? Co vám musí zajistit především, abyste se mohli v klidu věnovat jen samotné podstatě vašeho podnikání a nebyli nuceni ztrácet čas dalšími podružnostmi, kterých máte dík přebujelé byrokracii i tak až nad hlavu? Za částku, která by neměla překročit zhruba 3 tisíce měsíčně, se vám pro zdárný provoz firmy musí dostat alespoň následujících věcí.

1. „Dobrá adresa“ má svou skutečnou cenu.

–   Solidní adresa v „dobré čtvrti“ a to zejména v Praze má v podnikatelském světě svou cenu. Zpravidla vám usnadní navazování obchodních kontaktů i získávání klientely.

5 nejvyhledávanějších firemních adres v Praze

ADRESAPOČET FIREM
RYBNÁ 716/244747
KAPROVA 42/142856
JAURISOVA 515/42086
KUBELÍKOVA 1224/421529
REVOLUČNÍ 1082/81298

2. Recepce s vyškoleným personálem je zcela nezbytná.

–   Školená recepční obstará vaší firmě prvotní kontakt s veřejností i s úřady.

3. Telefonní a faxové služby musí být samozřejmostí.

–   Zajištění neustálého telefonického spojení je zkrátka pro bezproblémový chod vašeho byznysu nutné. Firem u nás neustále přibývá a konkurence tedy roste. Nemůžete si proto dovolit propásnout nic podstatného.

4. Bez poštovních služeb to také nepůjde.

–   Vyžadujte i přebírání a ukládání veškerých došlých zásilek (často lze dohodnout i jejich přeposílání na předem určenou adresu).

5. Hodí se i zasedací místnost.

–   Nějaká konferenční místnost určená k vašim obchodním nebo úředním schůzkám by měla být v budově určitě k dispozici.

6. Pomůže vám někdo s běžnou administrativou?

–   Není vyloučeno, že budete čas od času potřebovat pomoc třeba s přepisem či kopírováním nějakým listin nebo s přípravou reklamních prospektů a tak by i tyto služby měly být součástí předplaceného servisu.

Dobře zvažte všechny solidní nabídky

Virtuální kancelář na některé z prestižních adres našeho hlavního města může být pro váš byznys značným přínosem. Pokud si zajistíte služby skutečných profesionálů, budete patrně spokojeni. K tomu je však nezbytně nutné pečlivě porovnat nabídky těch nejlepších hráčů v oboru. Poskytovatelů virtuálních sídel je totiž celkem dost a je si tak vždy lepší předem ověřit, co za vaše peníze vlastně dostanete.

Víte už i díky našemu článku, co od poskytovatele virtuálního sídla požadovat, abyste si vaše podnikání zbytečně nezkomplikovali? Ne? Klidně si napište o další informace!

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *