Loading...

Co je módním hitem v ČR? To neuhodnete, jsou to pánské mikiny

Nebojím se tvrdit, že pánské mikiny (avšak i dámské mikiny) jsou nedílnou součástí všech šatníků již od nepaměti (něco k historii tu). A divíte se? Právě tyto mikiny nám poskytují pohodlí a v chladném a sychravém počasí zahřejí vrchní část těla. Jejich velkou výhodou také je, že se dají nosit prakticky kamkoliv, kde není vyžadován žádný určitý dresscode (pro takovou příležitost raději zvolte elegantnější variantu, například nějaký pánský oblek – informace čemu se vyhnout zde). 

V dnešní době najdeme e-shopy plné různých druhů pánských mikin, které se mohou lišit jednak barvou, střihem, značkou, či materiálem. Mezi pánskými mikinami můžeme rozlišovat i sportovní modely a spíše elegantní modely (i když na některé společenské události se mikiny prostě nehodí). Rozdíl najdeme i v cenách. Můžete totiž sehnat mikiny za pár stovek, ale také pánské mikiny (zpravidla dražší a kvalitnější, popř. značkové) za několik tisíc.

Nemusíte mít každou pánskou mikinu s kapucí

Jak jste si mohli přečíst výše, existuje mnoho druhů pánských mikin. V e-shopech však nejčastěji naleznete mikiny tříděné na mikiny s kapucí, mikiny na zip, a nakonec mikiny přes hlavu. Čechům se dle mého soukromého průzkumu (což se potvrdil i tento článek) nejvíce zamlouvají mikiny s kapucí. Není se čemu divit, takové mikiny totiž spolehlivě ochrání před deštěm v případě, že si doma zapomenete deštník (další plus – nemusíte chodit s igelitkou na hlavě). 

Při mém nestranném pozorování jsem však přišla také na to, že nemalá skupina mužů preferuje spíše mikiny přes hlavu. Nedávným módním hitem jsou však také modely pánských mikin s vysokým límcem, ten pak prakticky chrání krk před chladem. Konec konců jde jen o to, co má každý z nás rád – sto lidí, sto chutí. Dle mého názoru by člověk měl brát ohledy na to, co je pro něho pohodlné, a ne se jen slepě řídit módními trendy. Obecné shrnutí však zní: mikina bez kapuce působí o trochu elegantněji.

Zip nebo přes hlavu?

Jak již bylo naznačeno výše, v Česku se spíše uchytily mikiny s kapucí. Samozřejmě není nutno podotýkat, že můžeme koupit mikinu na zip bez kapuce, mikinu přes hlavu s kapucí či bez kapuce a různé další kombinace. Otázka k zamyšlení pak nastává v případě, že budeme dumat nad tím, zda mikina přes hlavu bez kapuce není spíš již nějakým druhem svetru. Zip je u mikin velice důležitým prvkem i z estetického hlediska. Právě zip totiž může pánskou mikinu skvěle ozvláštnit, a to například zajímavým umístěním, či kontrastní barvou. Pro ty z vás, kteří nechtějí poutat pozornost a snaží se jen tak proplouvat, bych však doporučila jednodušší jednobarevné mikiny přes hlavu, ve kterých se budou jistě cítit pohodlněji než v křiklavých modelech.

Hledáte pohodlný kousek na doma? Ještě většího komfortu se vám dostane s županem, který nemá žádné zipy a je vyroben z jemného materiálu. Vybírat můžete na Larond.

Cena, kvalita a pohodlí? Podle čeho vybrat pánskou mikinu?

Když už se tedy rozhodnete, že svůj šatník obohatíte o nějakou novou pánskou mikinu, zaměřte se hned na několik kritérií, podle kterých vybrat tu správnou, těmi hlavními však bývá cena, kvalita a pohodlí. Kdo z vás chce nosit mikinu, ve které se necítíte dobře, která vás všude škrábe? 

Ruku v ruce s komfortem jde i materiál, ze kterého je mikina vyrobena. Často se mikiny vyrábí z bavlny, která poskytuje dostatečné pohodlí už jen proto, že je na dotek velmi příjemná. Často se ale setkáte s různými kombinacemi materiálů, a to z čistě praktického důvodu – vnější vrstvy jsou vyrobeny z materiálů odolnějších proti dešti a větru, naopak vnitřní strana se zaměřuje spíše na pohodlí. 

Nakonec se dostáváme k ceně. Jak bylo již naznačeno výše, pánskou mikinu můžete sehnat již od pár stovek a zastavit se klidně na několika tisících. Myslete však na to, že kvalitnější materiály znamenají více nákladů, což se logicky musí promítnout i v ceně. Doporučuji vyhnout se úplně nejlevnějším kouskům a zvolit zlatou střední cestu. Nechcete přece, aby se vám mikina po pár vyprání začala párat a sem tam se někde natrhla.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *