Loading...

Jak se zbavit vlhkosti v domě

Mokré skvrny na stropě a stěnách v rodinném domech včetně vlhkých zákoutí se často objevují s příchodem zimy. Okna se stále méně a méně otevírají na větrání místnosti, pára se sráží a drží na stěnách. Vlhkost v domě – to je vážný problém, který je třeba řešit, protože nejenže způsobuje různé nemoci, ale také se jedná o oblíbené stanoviště klíšťat, stonožek a hub. Pojďme se blíže podívat na to, jak se zbavit vlhkosti v domě.

Dodržujte základní pravidla

Je nutné dodržovat základní pravidla!

Pokud nevíte, jak se vypořádat s takovým vážným problémem jako je vlhkost v rodinném domě nebo bytě, pak si osvojte několik důležitých pravidel, pokud se chcete vyvarovat zdraví škodlivé plísni.   

Jak na to:

  • Zkuste, kde je to možné, omezit používání různých hořlavých materiálů, protože mnohé z nich tvoří velké množství vlhkosti, jako je parafín.
  • Když vaříte jídlo, zavřete víko hrnce a pánve, ideálně používejte digestoř.
  • V koupelně je procento vlhkosti nejvyšší. Aby se tomu zabránilo, pravidelně větrejte a chraňte před prachem a špínou.
  • Mezi nejčastější příčinou vlhkosti v domě, je časté praní a sušení prádla, špatné větrání a topení. Snažte se sušit věci na půdě, ale pokud neexistuje žádná jiná cesta, učiňte tak v blízkosti topení a okna, které v zimě mírně otevřete!
  • V případě, že problém vlhkosti v domácnostech je trvalá, izolujte stěny podkroví a stěny domu speciálním porézním materiálem, který brání vzniku vlhkosti.
Důležité je správné větrání

Hlavní příčiny vlhkosti v domě

V důsledku nesprávného nebo nedostatečného větrání v domě vzniká vlhkost, ztuchlina, nepříjemný zápach, což má za následek zamlžení oken, rohy – vlhké a stěny – mokré. Jak se zbavit vlhkosti v domě? Často větrejte. Nepříjemný zápach a ztuchlina v domě je velmi nebezpečná pro lidské zdraví, tvoří se velké množství škodlivých spor, které dýcháte spolu se vzduchem. Chcete-li se zbavit plísně, použijte antimykotika. Jen nezapomeňte, že všechny antimykotika jsou toxické, takže je třeba striktně dodržovat pokyny k nim a být opatrní! Získat domácí odvlhčovač, což je ideální, které vám pomůže eliminovat takové problémy jako vlhkost v domě.  

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *