Loading...

Jak na zařízení dětského pokoje?

Pěkný dětský pokoj, můžete klidně vykouzlit i v menší místnosti s ohledem na potřeby a povahu svých dětí. Malé děti jsou neposedné, někdy se nám zdá, že jsou všude. Na vlastní prostor ovšem velké nároky nemají. Pochopitelně je rozdíl zařizovat pokoj pětiletému nebo patnáctiletému. V první řadě je třeba u dítěte zohlednit věk, jeho záliby a čemu se rádo věnuje ve volném čase. Doporučujeme rozdělit dětský pokoj na tři základní zóny: relaxační, herní a studijní.  Samotné názvy zón napovídají, k čemu daná místa slouží. Ve vyhraněném prostoru vaši ratolest nebude nic rušit.  

Barvy a ozdoby sehrají svou důležitou roli

Barva a ozdoba stěny

Vhodné barvy jsou světlé – zelená, žlutá, růžová nebo pastelové barvy. Oblíbené jsou i kombinace barev nebo odstínů. Rozhodně se při výběru barev nechte inspirovat názorem svých dětí. Malířské šablony – jedinečná možnost, jak efektivně zpestřit stěny. Trh nabízí velký výběr motivů, tvarů a velikostí.  Zarámované fotografie – ať už jsou rodinné, školní nebo individuální fotky dětí, ozdobí stěnu tím správným způsobem. Pěkných barevných fotorámečků je mnoho a mají zajímavé tvary, jež potěší každé dítě.

Volte správný nábytek do dětského pokoje

Nábytek pro andílky 

Jak každé dítě potřebuje svůj osobní prostor pro hraní, tak nezbytně potřebuje i nábytek ve své království. Dřevěný nábytek je trvanlivý a praktický, stolek se židlemi vydrží i několik let. Před samotnou koupí takového nábytku, zvažte však věk dítěte, jeho výši spolu s váhou. Abyste zajistili pohodlí dítěte. Vyberte takový stolek a židle, které zapadnou do interiéru dětského pokoje. Zvolit samozřejmě můžete i zcela jednoduchý design, klasické barvy, tradičního vzhledu bez dekorace. Důležitá je velikost dětského nábytku. Ta by měla odpovídat velikosti dítěte a pomáhat mu ve správném držení těla. Pomocníkem je i opěrka. Součástí židlí mohou být také příjemné podušky pestrobarevného vzhledu.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.