Loading...

Plynové kotle Junkers: léty ověřené

Když se podíváte oknem ven, pak se s největší pravděpodobností setkáte se sněhem, anebo alespoň s námrazou. V pohodlí vytápěného interiéru jde o vcelku příjemný pohled. Přesto vás vytápění může dost nepříjemně překvapit, a to v období, kdy vám přijde celkové vyúčtování. Částka se totiž klidně dokáže vyšplhat i na několik desítek tisíc korun, což je pro běžného člověka opravdu vysoká zátěž. Jak nepříjemnostem předejít? Vcelku jednoduše. Stačí pouze sledovat účty spojené s vytápěním a snažit se ušetřit všemi možnými způsoby. Jakousi klasiku představuje zateplení. Vyměnit lze i okna a dveře. Mnohem levnější a často i efektivnější metodu představuje investice do nového plynového kotle. Vždyť ty nejmodernější modely fungují na natolik ekonomických principech, že ušetřené částky se mohou vyšplhat hodně vysoko. Ptáte se, podle čeho vybírat nový model a jaký konkrétní volit? Čtěte dál, odpovědi se postupně dozvíte.

Kritéria výběru nového plynového kotle

Mnozí lidé si myslí, že plynové kotle jsou velmi nákladné z hlediska pořízení a jejich provoz nemůže být nikdy tak ekonomický jako u zařízení na tuhá paliva. Omyl! Stačí si nechat spočítat potenciální spotřebu. Jako veličiny vám poslouží jednak celkový objem vytápěných prostor a jednak míra teplených ztrát. Profesionálové na Topenivodaplyn.cz vám výpočet provedou zcela přesně a jednoznačně. Při volbě nového přístroje dbejte hlavně na celkovou účinnost. Ta dnes startuje u všech moderních kotlů na 80 %. Čím je vyšší, tím samozřejmě lépe pro vás, respektive pro vaši peněženku. Určitě si také rozmyslete, budete-li preferovat standardní, anebo kondenzační kotle. Druhé jmenované využívají ještě odpadního tepla a šetří další peníze.

Junkers jako sázka na jistotu

Na trhu je možné najít spousty značek plynových kotlů. Chcete-li vsadit na naprostou jistotu spojenou s dlouholetou tradicí a spoustou inovací, pak jsou optimální volbou kotle Junkers. První přístroj této značky zkonstruoval Hugo Junkers již před více než 100 lety. Tehdy se jednalo o skutečnou revoluci. Lidem totiž odpadlo otravné a fyzicky náročné nošení uhlí ze sklepů. V současnosti jsou kotle této značky spolehlivé, kompletně automatické a maximálně efektivní.

Junkers CERACLASS jako ekonomická volba

Moderní konvenční kotle jsou vysoce výkonné a úsporné. Důkazem budiž i model Junkers CERACLASS. Právě on přináší vysoký výkon, a to i přes minimální rozměry. Ty činí 700 × 400 × 298 cm. Ovládání přístroje není nijak složité. Stejně tak se můžete spolehnout i na to, že kotel neuslyšíte, a to může být klidně v technické místnosti vedle chodby či jiných pokojů. Ač třeba nebude vůbec na očích, vzhledově stoprocentně nezklame.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.