Loading...

Dveře do stavebního pouzdra nejsou pouze módním výstřelkem

Už jste slyšeli o nových inovativních dveřích do stavebního pouzdra? Ne? Tak to jako byste nebyli. Tento trend vyplnění stavebních otvorů v interiéru je totiž stále na výsluní. Rozhodně se nejedná o nějaký módní výstřelek, ale o velmi praktickou záležitost. Právě proto se vyplatí zaměřit se na tento typ interiérových dveří mnohem podrobněji. Především úspora prostoru je hlavně v malých interiérech doslova a do písmene k nezaplacení. Vzhledově dveře určitě nijak nepokulhávají. Naopak, dokážou nabídnout zcela neotřelý design se vším všudy. Pokud aktuálně sedíte u projektové dokumentace vztahující se k novému domu nebo celkově rekonstruovanému objektu, zbystřete. V následujících řádcích podrobně popíšeme výhody i nevýhody dveří do stavebního pouzdra a poradíme s výběrem celého kompletu.

Prostor je zapotřebí i ve větších bytech či domech

Když člověk projektuje nový interiér, dbá především na to, aby byl funkční. Patří k tomu samozřejmě i dostatek místa pro pohyb v něm. Jestliže máte úzké chodby, a navíc do nich zasahují ještě dveře, můžete se vsadit, že vám prostoru příliš nezbude. Zvolíte-li posuvné interiérové dveře do stavebního pouzdra, získáte další užitné místo, které by jinak chybělo. Křídla se totiž neotvírají na žádnou stranu a prostor okolo nich zůstává zcela nevyužitý. Dát sem botník, skříň či jiný nábytek není žádný problém. Stejně tak zde mohou stát i zajímavé dekorace včetně květin zavěšených třeba ze stropu. Ušetřit lze okolo dveří klidně i 2 m², což už rozhodně není malá plocha.

Jednoduché a bezpečné otevírání i zavírání

Vždycky máte strach, když se vaše děti s jejich nenechavými prstíky ochomýtají okolo dveří? Není se vůbec čemu divit, jelikož úrazy v důsledku přivření prstů mezi dveřmi a zárubněmi jsou velmi nepříjemné. Jednat se může klidně i o zlomeniny, případně o bolestivé slezení nehtů. Dveře do stavebního pouzdra se jednoduše zasouvají i vysouvají a není možné, aby v mechanismu zůstaly prsty.

A co nevýhody? Musíte na vše myslet předem…

Za jakousi nevýhodu lze považovat pouze fakt, že na integraci dveří je nezbytné myslet předem. Jestliže stavební pouzdra nejsou usazena včas, nastává problém. Myslet na všechno je zapotřebí již při realizaci projektové dokumentace. K usazení pouzder dochází konkrétně v momentu, kdy jsou zděny příčky uvnitř nemovitosti. Nejedná se o nijak výrazně náročnou záležitost. Vše zvládne jak šikovný kutil, tak i jakýkoli zručný zedník. U rekonstruovaných objektů se neobejdete bez bourání zdiva.

Posuvné mechanismy v několika variacích

Jestliže si myslíte, že posuvné dveře do stavebního pouzdra jsou k dostání jen v jedné jediné podobě, jste na omylu. Z hlediska posouvacího mechanismu lze hovořit o dvou variacích. Klasiku představují dveře s jedním nebo dvěma křídly, jež se zavírají na jednu jedinou stranu. Jinak není problém sehnat i dvoukřídlé, u nichž dochází k zasouvání jednotlivých polí na obě strany. Z hlediska materiálů převládá u dveří dřevo, které bývá doplněné o zajímavé dveřní kování z nerezu, mosazi anebo jiných materiálů. Oblíbené jsou i variace se skleněnými výplněmi, a to jak v mléčné, tak i tmavé či čiré podobě.

Stavební pouzdro ve dvojím provedení

Určitě je třeba soustředit se také na pouzdro pro posuvné dveře. Na trhu je k dispozici ve dvou základních podobách. Ty jsou přizpůsobeny příčkám, do nichž se integruje. Standardní je provedení do cihel. Pokud stavíte ze sádrokartonu, využívá se pouzdro se specificky vytvořenými kapsami. To samé se dává i do dřeva. Ať už nakupujete celý komplet, anebo pouze součásti dveří do stavebního pouzdra, vsaďte na spolehlivého prodejce Mand CZ s.r.o. Ten má ve svém portfoliu mimo jiné i nejznámější stavební pouzdra značky Eclisse a mnohý další sortiment za výhodné ceny.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.