Loading...

Jak mě zaměstnal výběr nových dámských bot

Nákupy dámských bot miluji a je to docela znát při pohledu na můj botník. Mám v nich boty vhodné pro všechny příležitosti, v různých barvách i tvarech. Botičky jsou moje láska. Kolikrát si jdu koupit oblečení a pak odejdu s botami. Je to prostě moje srdcová záležitost. Poslední dobou nakupuji častěji na internetu. Ono není také divu. Se dvěma malými dětmi je nákup čehokoliv prostě náročný. Většinou to skončí tak, že popadnu vztekle ječící děti, které si z obchodu s obuví udělaly překážkovou dráhu, a celá uřícená zbaběle opouštím obchod. 

Kozačky jsou úžasnou dámskou obuví, ale ne každému sedí. Pokud tápete, podívejte se sem a zjistíte, jak je důležité řídit se při výběru svou postavou. 

Internet mě při výběru dámských bot nikdy nezklame

Už mám vytipovaných několik obchodů, které mě nezklamou. Tentokrát jsem se zaměřila na eobuv.cz. Potřebovala jsem nutné nové kozačky, protože ty loňské už… no byly prostě loňské. Protože nenakupuji na internetu poprvé, vím, jak mají mé botky vypadat. Mám ráda kulaté špičky a musím volit velikost o číslo větší, aby mě netlačily. Zároveň chci, aby byly kožené, protože u kozaček to považuji za velmi důležité. 

Protože neumím chodit na podpatcích, vyhýbám se čemukoliv, kde by se mohl objevit náznak podpatku vyšším než deset centimetrů. V tom bych rozhodně nevydržela chodit celý den a někde na ledě bych si akorát pěkně natloukla. U nás jsou navíc chodníky v dost dezolátním stavu, takže nebezpečí úrazu hodně stoupá. Protože ale ani nechci mít boty úplně placaté, volím podpatky kolem osmi centimetrů. Přeci jen chci být alespoň trochu za dámu že? 

Jako žena s velikostí nohy 37 mám velkou výhodu, Výběr je opravdu široký a mám z čeho vybírat. Vybíráním jsem strávila několik večerů, ale nakonec jsem objevila své dva favority. První kozačky byly od značky Gino Rossi a druhé od značky Tamaris. Obě mám ráda a jsem s nimi moc spokojená. Jsou velmi pohodlné, příjemné a mají dlouhou životnost. Moji favorité jsou hned ty první tři, ale každému podle jeho gusta. 

Tip: Na internetu nenakupuji jen boty, ale také oblečení a dokonce i spodní prádlo. Doporučuji vyzkoušet e-shop Miorio. Myslím si, že budete mile překvapené z jejich rozmanitého výběru.

Po dlouhém a urputném rozhodování jsem vybrala

Bylo to opravdu těžké si vybrat, ale nakonec jsem pořídila. Kozačky Gino Rossi měly podpatek 8 cm a platformu vysokou 3 cm. Podpatek byl silný a pevný. Jsou dostatečně vysoko nad zemí, aby se k nim příliš nedostala zima, ale zároveň i splňují mé požadavky na to, že nechci žádné jehly. Zdály se mi i velmi pohodlné a měkké, ale trochu mě děsila cena. Druhé ve výběru byly Tamaris, které měly podpatek o něco širší a stabilnější. Líbilo se mi jejich provedení a přesně jsem už věděla, s čím bych je mohla vhodně kombinovat. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že podpatek měl jinou barvu než zbytek bot. Ale to byl už malý detail, na který by se dalo zvyknout. 

A co jsem tedy vybrala? Už vás nebudu napínat. Ano, nakonec zvítězily kozačky Tamaris. Líbily se mi obě boty skoro stejně, ale vítěznou značku mám raději a navíc byly i levnější, takže poměr kvalita versus cena mi u nich vyšel jako lepší. V nabídce byla přesně ta barva, která se mi líbila a naštěstí i moje velikost. Objednala jsem je a těšila se, až mi nové a krásné botky dorazí.

Když zásilka dorazila, byla jsem ohromená

Vypadaly ještě mnohem lépe než na fotografii. Navíc jsem perfektně trefila velikost. Prostě boty jako kdyby byly šité pro mě. Jsou elegantní, stabilní a velmi pohodlné. Nikde nic netlačí a podrážka neklouže. Jsou teploučké. No zkrátka úžasné. Také jsem s nimi hned vyrazila do terénu. A bylo to super. Nejradši bych je ani nesundavala z nohou, ale bohužel, doma v obýváku s nimi chodit nemůžu. 

A protože v zimě boty potřebují dostatek péče, podívejte se sem, jak se o ně správně starat. 

A jak vybíráte kozačky nebo i jiné dámské boty vy? Nakupujte přes internet nebo se toho bojíte a raději sázíte na klasiku a jdete do kamenného obchodu? Musíte si vše zkusit, ohmatat a vidět? Budu ráda, když mi prozradíte, jak vybíráte boty právě vy. 

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *