Loading...

Dělám módní poradkyni

Na učilišti jsem se rychle stala expertkou v oblékání. Šlo to nějak samo. Nikomu jsem svoje názory na oblečení nijak nevnucovala. Když jsem ale byla přesvědčená, že třeba kamarádka má něco hezkého na sobě a podařilo se jí to i dobře sladit, neváhala jsem to nahlas ocenit. Už od začátku jsem se také netajila tím, že v módě netápu a mám svůj styl, bylo tedy jen otázkou času, než mě spolužáci začnou považovat za módní poradkyni.

Má pověst módní poradkyně se rychle šíří

Zkrátka mámina škola v oblékání se u mě projevila. Některé holky přišly občas v nějaké extravagantní kreaci, která, jak se říká, byla dost mimo mísu. Já jsem se módních novinek nikdy nebála, ale vždycky jsem si z nich vybírala jenom to, co perfektně sedlo mé postavě. Brzy se proto o mně rozkřiklo, že módě rozumím a umím poradit. Kromě toho vyhledávám i zajímavosti o módě. Věděli jste třeba, že existuje i oblečení, které léčí? Zabývá se jím tento článek.

Třídní krasavici chybí vkus 

„Jak to děláš, že vždycky tak perfektně vypadáš? Vždyť máš zadek jak vrata, stehna jak bagr a prsa jako dva balony. Kde se vlastně oblékáš?“ chtěla jednou vědět třídní krasavice Markéta. I když měla obličej jako obrázek a její rodiče tolik peněz, že by si mohli klidně koupit celou školu, jedno podstatné jí chybělo – vkus. Na její otázku jsem pokrčila rameny: „To víš tak různě. Leckdy i v sekáči. Divila by ses, jaké skvělé kousky tam najdeš.“ Také jsem jí doporučila e-shop Nerio, kde je plno šatů na různé příležitosti. 

Konečně hraju prim 

Přiznám se, že mně trochu potěšilo, když i tahle třídní princezna uznala, že v něčem hraju prim. A začala se se mnou radit. Její prachatí rodiče jí dohodili nějakého kluka z nóbl rodiny a já jsem jí pomáhala vybrat oblečení na rande. „Myslíš, že můžu mít minisukni? S mýma nohama? Víš, já nevím,“ ptala se bezradně. „Ty určitě. Jsi štíhlá, vysoká, máš krásné boky,“ ujistila jsem ji. 

Dávám praktická doporučení

Společně jsme pak minisukni vybraly. „Nebude to vypadat vulgárně?“ dostala najednou strach. „Nevím, kde je ta hranice, kdy je to ještě sexy a kdy už budu vypadat jako děvka,“ obávala se. „Pamatuj si jedno pravidlo. Když spustíš ruku volně podél těla, tak konec tvého prostředníčku by měl být ve stejné výšce jako lem sukně. Kratší by sukně být neměla,“ doporučila jsem jí. 

Ocitám se pod náporem výčitek

Markéta si tyhle moje rady dokonce zapisovala do takového notýsku. Byla sice moc hezká, ale jinak bohužel i dost hloupá. „Šli jsme včera s Pavlovou rodinou do Národního divadla. Vzala jsem si tu minisukni s topem, cos mi vybrala. Všichni na mně ale divně koukali,“ vyčetla mi jednou. Povzdechla jsem si: „Na večerní představení do divadla si přece nemůžeš vzít totéž jako na odpolední rande, to snad chápeš, ne?“

Vysvětluji, jak se chodí do divadla

Začala jsem jí vysvětlovat, že oblékání pro určité příležitosti má svá pravidla. „Do divadla v minisukni nemůžeš. Nemusíš si ale oblékat sukně až na zem. Pro návštěvu večerního představení se hodí tmavá sukně midi délky do půli lýtek,“ školím nechápavou Markétu. „A ten top je skvělým oblečením pro volný čas. Na večer to ale chce jemnou halenku,“ dodávám. 

Vybírám svatební šaty 

Druhý pokus o návštěvu divadla už se podařil o poznání lépe. Nakonec se ke mně chodila radit ohledně šatů prakticky neustále. Měla strach, že si se svým špatným vkusem zase udělá ostudu. Vrcholem ale bylo, když přišla do jiného stavu. „Potřebuju vybrat svatební šaty,“ zatvářila se spiklenecky. „Pomůžeš mi?“ podívala se. Přikývla jsem. Svatební šaty jsem ještě nevybírala, byla to pro mne výzva.

ROMANTICKÉ KRAJKY JSOU JASNOU VOLBOU

Markétě se obzvlášť líbily jedny hodně upnuté v pase, ale k jejímu typu postavy a pleti se nehodily. „Musíš myslet na to, že už budeš mít trochu bříško,“ vymyslela jsem pravdivý argument. Nakonec si dala říct, když jsem jí navrhla jiný model z romantických krajek v barvě slonové kosti. Ta teď vysloveně letí, což se dočtete i v následujícím článku. Vypadala v nich – no, jako princezna. „Ty bys fakt mohla dělat módní poradkyni,“ ocenila můj výběr. 

Požádal vás také někdy někdo o radu s výběrem šatů?

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *