Loading...

Balík do Belgie neposílejte s neoriginálním zbožím!

Když odesíláte balík do belgie, je dobré si prověřit jeho obsah, abyste neposílali zásilku se zakázanými předměty. V některých případech by totiž balík nemusel dorazit adresátovi. Tato západoevropská země má svá specifika. Jaké věci neodesílat a další zajímavosti o Belgii, si detailně probereme nyní.

V čem je Belgie specifická?

Především se stala součástí takzvaného Beneluxu. To je označení pro seskupení tří států, které spolu sousedí v západní Evropě.

O které státy jde?

 • Belgie
 • Nizozemsko
 • Lucembursko

Stala se jedním z šesti zakladatelských zemí EU a využívá Euro, jako svojí platební měnu. V hlavním městě Bruselu se používá francouzština i nizozemština jako úřední jazyky. V některých pohraničních oblastech země je také využívaná němčina. Někteří občané jsou schopni mluvit všemi třemi jazyky.

Historicky vznikla tato západoevropská země oddělením od Nizozemska v roce 1830 a většina obyvatel se dělí na dvě odlišné demografické skupinu, kterými jsou Vlámové a Valoni. Většinu obyvatel tvoří katolíci a nově rozrůstající náboženskou skupinou jsou muslimové, kteří v hlavním městě tvoří více jak 20% část populace. Celkem žije v zemi přes jedenáct a půl milionu lidí.

Jaká je místní politická situace?

Zemi řídí královská rodinou, v čele s králem Filipem. Ústředním bodem státu a zároveň celé Evropské unie je Brusel, jelikož je hlavním městem a zároveň domovinou pro evropskou komisi a evropskou radu.

Rozdíly mezi radou a komisí jsou srozumitelné. Rada je sdružením nejvyšších představitelů jednotlivých členských států, ve které se projednávají jednotlivá politická rozhodnutí a vzájemná bezpečnostní i ekonomická opatření. Zároveň funguje jako výběrčí orgán pro určení členů evropské komise.

Evropská komise se stará o výkonné operace celé EU a může přicházet se změnami v legislativě. Zároveň rozhoduje o rozpočtu a ekonomické stránce jednotlivých členských zemí. Dále kontroluje práci a čerpání s uděleným rozpočtem. Každá členská země má svého zastupitele v komisi, který se stává takzvaným eurokomisařem. Ti mají speciální pravomoci a ve své funkci jsou většinou 5 let.

Jak odeslat balík do Belgie?

Zásilku do Belgie nachystáme stejným způsobem jako běžný vnitrozemský balík. Nicméně některá specifika tady jsou. Kromě standardních položek, které nemůžeme odesílat do členských zemí evropské unie je potřeba si dát pozor například na padělky nebo kopie originálních děl jako jsou například filmy nebo hudební nosiče. Ty budou totiž zastaveni na hranicích, zabavení celní správou a nevpuštění do země. V extrémním případě byste mohli mít potíže i se zákonem, pokud by v zásilce bylo větší množství takového padělaného zboží.

Odesíláme mezinárodní balík. Co budeme potřebovat?

Prvním požadavkem, ve kterém bychom měli mít jasno je doba, za jakou budeme potřebovat balík doručit. Čím rychlejší doručení bude potřeba, tím vyšší bude samozřejmě cena. Při standardním odeslání balíku se dostaneme do rozmezí několika stovek korun za odeslání.

Pokud máme časový rozvrh, je potřeba zásilku nachystat před odesláním. K tomuto úkolu patří výběr vhodného obalu a zajištění před poškozením. Pokud odesíláme křehké zboží, je rozumné do krabice umístit izolační materiál jako bublinkovou fólii nebo papír, který ochrání před nárazy. Následně si od výrobce vyžádáme přepravní štítky, které budou určit k určení počáteční a cílové adresy. Ty jsou pro většinu přepravců jiné a je dobré je nejdříve konzultovat s Vaší logistickou firmou.

Jakmile máme zásilku připravenou, můžeme objednat svoz našeho balíku a nechat jej doručit. Odeslání do zemí evropské unie je běžně vyřízeno během několika pracovních dní. Zvolili jste si doručení expresem? Adresátovi se nejspíše dostane balík do ruky už během 24h!

Redakce

6 thoughts on “Balík do Belgie neposílejte s neoriginálním zbožím!”

 1. Hi, I have been helping people in your type of business generate more inquiries and sales without relying on paid advertising. Would you like to know more about our approach? Email me here: 7f9bgtky@cggup.com

 2. Dear Sir / Madam

  Kingfisher PLC Kingfisher plc is an international home improvement company with over 1,500 stores.
  We operate in eight countries across Europe under retail banners including B&Q, Castorama, Brico Depot, Screwfix, TradePoint and Koctas.
  Offer home improvement products and services to consumers and trade professionals who shop in our stores and via our e-commerce channels.

  Currently we are looking for new Suppliers and would like to ask you the information required to become one of your regular distributors?

  Can you please send us your available products list with prices?

  Kind Regards

  Kingfisher PLC
  Diana Kelsey
  Senior Executive Purchase

  3 Sheldon Square,London
  United Kingdom W2 6PX
  Phone: +44 33 3303 4087
  Email: purchasing@kingfishersplc.com

 3. Good Day

  I have just verified your SEO on domovnicek.cz for the current search visibility and saw that your website could use a boost.

  We will enhance your SEO metrics and ranks organically and safely, using only whitehat methods, while providing monthly reports and outstanding support.

  Please check our services below, we offer SEO at cheap rates.
  https://www.hilkom-digital.de/cheap-seo-packages/

  Regards
  Mike Douglas

  PS: Quality SEO content is included

 4. Hope this email finds you well,

  I hope you’re doing great today! As a fellow business owner, I know how vital leads are for growing your business. That’s why I’m super excited to share this deal with you.

  I’m offering a free sample of 10,000 B2B email leads that will give you a taste of the quality leads I offer my clients. While the free sample is not targeted to your specific niche, it’ll give you an idea of the type of leads that we provide.

  Our targeted B2B email leads are highly sought after by our clients because of their reliability, verified sources, and segmentation based on location, industry, employee size, technology stack, and more. This means you can create campaigns that are super-targeted and extremely effective.

  Take advantage of this zero-risk offer now and click here to claim your free sample:
  ==> https://go.digitalkd.com/qualityleads

  Don’t wait, this is a limited-time offer, and you won’t regret giving our high-quality leads a try.

  Transform your outreach efforts and supercharge your business with premium B2B leads.

  Best regards,
  Edna

  P.S. Claim your free sample of 10,000 B2B email leads here: https://go.digitalkd.com/qualityleads

  Unsubscribe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.