Loading...

Jak nahradit chemii v zahradě

 

Zahrada je srdeční záležitost, necháváme vyniknout přírodní zeleň i na omezeném prostoru.  Prvním pravidlem je tedy dodat zahradě dostatek pestrosti, aby lahodila nejen oku, ale byla aktivním biotopem.

Vsaďte na bio jezírko

Jezírko je pěknou součástí zahrad. Stále více lidí místo klasických jezírek upřednostňuje bio jezírka. Jeho tajemství spočívá v dokonalé bio filtraci. Není potřeba žádná chemie, jezírko se v podstatě stará samo o sebe.   Díky účinné filtraci a správným bioaktivním složkám nepotřebuje ke svému provozu žádnou chemii, čistí se samo a je možné se v něm bez problémů i koupat.  Jde tak o spojení příjemného s užitečným a plavat přímo v jezírku plném ryb je pro mnohé nezapomenutelným zážitkem během horkých letních dnů.

Tipy, jak zatočit s neduhy ve vaší zahradě bez použití chemie

  1. Zbavte se mravenců s vůní

Vadí jim silná vůně aromatických rostlin a květin, a proto zastrčte do mraveniště rajčatové listy, bezinky nebo jiné aromatické rostliny. V domácnosti vyzkoušejte prášek do pečiva, plátky citronu nebo voňavé hřebíčky.

  1. Pěstujte zeleninu v substrátových pytlích

Zeleninu s menším kořenovým systémem, které stačí i nižší vrstva zeminy, nemusíte pěstovat v květináčích. Různé odrůdy listového salátu, Mizunu, polníček, rukolu a špenát lze pěstovat rovnou v substrátových pytlích.

  1. Domácí recept na moniliózu

Toto houbové onemocnění znehodnocuje plody jádrového ovoce. Máme pro vás jednoduchý recept z křenu, který zaručeně pomůže. 300 gramů nastrouhaného křenu zalijte litrem horké vody a nálev louhujte 24 hodin. Pak ho přeceďte a zřeďte převařenou vodou v poměru 1:10. Roztok je třeba aplikovat na stromy v době květu každých 14 dní.

  1. Ocet má mnohostranné využití v zahradě

Za prvé, vám pomůže proti pleveli a malým hmyzím škůdcům. Kočky a divocí králici se budou držet dál od místa, kde bude aplikovaný ocet. To je užitečné zejména pro ty, kteří mají malé děti a pískoviště. Písek musí být čistý a kočky trvale používají pískoviště jako osobní toaletu. K vyřešení tohoto problému, je sprejovat ocet na okrajích pískoviště, nezapomeňte to opakovat po dešti.

 

 

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.