Loading...

Jak se zbavit v zahradě housenek

Navzdory tomu, že housenky jsou zajímaví tvorové, dráždí každého zahradníka. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit.  Jakmile zjistíte, o jaký druh housenek jde, tak bude jednodušší najít nejúčinnější způsob, jak se vypořádat s těmito škůdci. V každém případě odřízněte plastové kelímky nebo role toaletního papíru na proužky 10 cm široké a zabalte mladé rostliny tak, aby byly chráněny před škůdci.  

Housenky mají rády zeleninu

Housenky na zelenině

Housenky na rajčatech je lepší sbírat ručně do šálku nebo do džbánu s vodou se saponátem. Pokud nejste v zahradě naboso, můžete je rozdrtit botou. Neničte housenky motýlů! Dill, petržel, fenykl, koriandr, mrkev a petrželové listy – oblíbená pochoutka housenek fenyklových motýlů.  Ideálně je posbíráme a přesuneme na jiné kvetoucí rostliny, kde nebudou tolik škodit, ale co nejdále od zahrady.  

Jak ochránit před housenkami zelí? Zakryjte rostliny tkaninou nebo průsvitným polypropylenem s nepromokavou úpravou.   Polypropylenové pásky si můžete koupit v zahradnických obchodech. Vše, co musíte udělat – je vložit oblouk do země a zakrýt hadrem nebo perforovanou fólií. Tyto materiály umožňují volný průnik slunce a vzduchu, a bude sloužit jako ochrana proti většině hmyzu. Doporučujeme upevnit jeden konec krytu pomocí cihel, dřevěných prken nebo jiným těžkým předmětem.

Pravidelná kontrola je důležitá

Opakovaně kontrolovat vaše rostliny na přítomnost vajíček. Na podzim shrabeme všechno spadané listí a další nečistoty z vašich rostlin. Můžete si všimnout, že počet stop ve vaší zahradě výrazně poklesne.  

Ptáci vám rádi pomohou

Přizvěte si na pomoc ptáky

Je dobré přilákat ptáky do vaší zahrady. Nejúčinnější způsob boje proti housenkám. Zatímco zahrádkáři, kteří pěstují bobule, chtějí udržet ptáky od svých plantážích, ale pro zahrádkáře pěstující rostliny – ideální volba, protože ptáci jsou lhostejní k rostlinám. Jak přilákáme ptáky? Nainstalujte kuželovité krmítko, aby se hladové veverky do něho nedostaly. Nezapomeňte na koupací misku pro ptáky. Kachny a slepice vám také pomohou zatočit s housenkami.   

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *