Loading...

Jaké materiály volit do předsíně

Pokud si zařizujete, případně rekonstruujete předsíň, dejte pozor na výběr vhodného nábytku.  Mimo výběru vhodného nábytku, myslete i na podlahy, stěny a správné osvětlení. Jelikož po příchodu domů se potřebujeme zbavit rychle kabátu, čepice, tašky a bot, oceníme vhodné odkládací prostory. Nemusí to být hned kompletní předsíňová sestava, ta se lépe bude vyjímat v prostornější hale.  Máte-li menší předsíň, postačí i pár skříněk, nad které nainstalujeme několik věšáků.

Výběr podlahy

Výběr podlahové krytiny je nejdůležitějším krokem, protože musí snášet vodu či sníh z mokrých bot a všechny nečistoty spojené s provozem (např. Kromě sněhu můžeme nanosit do předsíně i zbytky posypových solí ap.). Se zvýšenou zátěží a větším znečištěním souvisí i používání účinnějších čistících prostředků, kterým musí také podlahová krytina odolávat. Pokud bydlíte v přízemí, případně v rodinném domě, kde se z bytu vychází přímo na zahradu, dvůr, či ulici, pak si pořiďte vysoce odolný materiál, jakým je keramika, kámen, či leštěný mramor. Méně finančně náročné jsou PVC krytiny, které se vyrábějí pro různou zátěž, mají různou odolnost, najdete je v zajímavých dekoračních provedeních, mohou imitovat různé materiály – keramiku, dřevo, či kov.

Světlo

Výběr správného osvětlení byste v předsíni neměli podcenit. Zvolte si hlavní – centrální svítidlo, které doplníte o bodové, které osvětlí předměty ve skříni, zrcadlo, případně osvětlíte zajímavé dekorační předměty. Tento prostor je chronicky tmavý, přirozeného osvětlení se mu nedostává. Je třeba jej nahradit umělým. Důležité je osvětlit dostatečně všechny části vstupních prostorů. Vhodné jsou proto stropní a nástěnné zabudované osvětlovací prvky, ale i svítidla umístěna na konzolích, lankové či lištové systémy s několika bodovými prvky a osvětlovací římsy se zdroji světla, které se dají různě nasměrovat. Velmi důležité je dostatečné osvětlení před zrcadlem. Praktické je i použití schodišťových vypínačů, když se ovládání světel nachází alespoň na dvou místech – u vchodu do místnosti a při východu z ní.

 

 

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.