Loading...

Jak vybrat interiérové ​​dveře

Poté, co byly položeny laminátové podlahy v bytě, můžete jít opět do obchodu nebo na stavební trh a koupit interiérové dveře. Nicméně, velký výběr dveří a různé ceny mohou nepřipravenému člověku zamotat hlavu.

Druhy interiérových dveří

Laminátové dveře – dveře pokryté umělým materiálem s dřevěným vzorem.

Dveře EkoShponom – dveře pokryté vrstvou šetrnou k životnímu prostředí se speciálním zpevňujícím ošetřením.

Dveře s PVC fólií – dveře pokryté s velmi silnou PVC fólii se vzorkem dřeva.

MDF dveře – kvalitní dveře z MDF.

Dýhové dveře – dveře, pokryté tenkou vrstvou dřeva (dýha) a pokryté bezbarvým lakem.

Dřevěné dveře – dveře jsou vyrobeny z masivního dřeva a pokryté bezbarvým lakem.

Výběr barvy a povrchové úpravy

Při udílení pokynů výběru barvy se držíme pravidla, aby dveře byly tmavší než podlaha. Popřípadě se pokusit najít barvu dveří nejblíže k odstínu podlahy. Musí tvořit dominantu spolu s nábytkem. Tato zásada však neplatí při výběru bílých dveří. Opět se dostávají do módy a působí decentně, jemně a nenásilně. Další rada při koupi dveří – zaměřte se nejdříve na výběr barvy a druhu povrchové úpravy a až potom na tvar dveří, výřezy apod. Každý výrobce umí vyrobit určité modely a kolekce jen s určitým typem barev a povrchů. Ne všechny barvy a povrchové úpravy se dají použít na všechny druhy výřezů a modelů, proto se poraďte s odborníkem.

Výběr kliky

Důležitým krokem při výběru dveří je i samotná klika, která v nás dokáže evokovat různé dojmy: zda nám dobře padne do ruky, nebo je příjemná na dotek, jak se s ní manipuluje … ale třeba i to, jak ladí s ostatním zařízením. Proto by výběr kliky na dveře neměl být zanedbatelnou činností, ale určitou tečkou při dokončování bytu či domu.

Štítové kování – jedná se o kování klasicky umístěny na štítu, na kterém je klika i zámek. Pokud si zvolíte štítové kování, pak je třeba vědět, jakou rozteč potřebujete (vzdálenost osy kliky od osy klíče).

Rozetové kování – je rozděleno na dvě části: kliku a zámek, proto se také používá termín dělené kování. Výhodou tohoto typu kování je, že nemusíte řešit velikost rozteče, lze jej totiž namontovat na každé dveře.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.